Отборът на Борусия Дортмунд направи малко чудо, след като успя да обърне Байер Леверкузен като гост – при това от 0:2, до 4:2. Благодарение на успеха тимът се изкачи на лидерската позиция в Бундеслигата след 6-ия кръг. Борусия Дортмунд има точка предимство пред Байерн Мюнхен и Херта Берлин.

Байер Леверкузен, който в Разград успя да сътвори обрат срещу Лудогорец (3:2) в Лига Европа, тази вечер падна в капана на Борусия.

През първото полувреме домакините бяха истински господари на терена, но след почивката това се промени и закономерно резултатът се оказа в полза на съперника. Мичел Вайзер и Жонатан Та се разписаха, за да изведат своите напред за 2:0.

От 65-ата минута обаче Борусия Дортмунд заигра. Якоб Бруун Ларсен се оказа на точното място и засече от малък ъгъл топката в мрежата за 1:2. Само четири минути по-късно Марко Ройс се прояви като истински лидер, след като комбинира добре с Джейдън Санчо.

Пълният обрат за гостите нанесе Пако Алкасер, който бе точен в 85-ата и в добавеното време на мача.

След загубата Байер Леверкузен заема 12-о място с 6 точки.