Айнтрахт победи с 2:1 като гост Борусия Дортмунд и задълбочи още повече кризата при "жълто-черните". Загубата прати домакините на петото място, на 7 точки след четвъртия в класирането Айнтрахт. Това означава, че Халанд и компания изостават сериозно от местата, даващи право на участие в Шампионска лига.

Гостите от Франкфурт поведоха в 11-ата минута след автогол на Шулц, който опита да отклони центриране, но вкара топката в собствената си врата. В 40-ата минута Дилейни игра с ръка в наказателното поле, но след намесата на ВАР, реферът прецени, че дузпа няма.

В самия край на полувремето, Хумелс изравни след асистенция на Емре Джан. В 65-ата минута Илзанкер вкара за Айнтрахт, но реферът не зачете попадението след преразглеждане на ситуацията с ВАР заради засада.

Три минути преди края на мача Филип Костич намери Андре Силва, който успя да насочи топката в долния десен ъгъл и се разписа, носейки победата за гостите.