Тимовете на Борусия Дортмунд и Аугсбург затвориха 24-ия кръг на Бундеслигата с реми - 1:1. По време на срещата феновете на "жълто-черните" изразиха протеста си по повод провеждането на двубои в понеделник.

Борусия откри резултата в 16-ата минута, след като беше на точното място и откри резултата, пращайки кълбото в мрежата на вратата на съперника.

В края на полувремето Аугсбург отвърна с опасна атака чрез Шмид, но Бюрки показа рефлекс и спаси.

Андре Шюрле опита да реши всичко в двубоя, след като в 69-ата минута имаше възможност да реализира, но до попадение не се стигна.

Сякаш закономерно гостите от Аугсбург изравниха резултата с попадение в 73-ата минута, когато Дансо се възползва от ситуацията и след изпълнен корнер съумя да изравни резултата.

До края на двубоя Борусия създаде няколко възможности да се разпише, но това така и не се случи, след което двата тима взеха по една точка. В класирането дортмундци са на второто място с актив от 41 точки, а Аугсбург е на 8-ото място с 32 точки. Така разликата от водача Байерн Мюнхен е вече 19 точки.