Майнц спечели ценна победа при гостуването си на Борусия Дортмунд с 2:0. Домакините вече не играеха за нищо след шампионската победа за Байерн Мюнхен ден по-рано и си позволиха аристократично да загубят. Гостите откриха чрез Джонатан Буркард през първата част, а в началото на второто полувреме Жан-Филип Матета оформи крайният резултат след гол от дузпа. Успехът задържа Майнц на 15-ата позиция на пет точки пред Фортуна Дюселдорф.

Пред домакините се откри първата възможност в мача. В 15-ата минута Аксел Витсел получи в наказателното поле, но ударът му бе блокиран решително от защитни в червено.

Борусия Дортмунд контролираше действията на терена и атаките пред вратата на Майнц се редуваха една след друга.

В 31-ата минуа Ашраф Хакими пропиля добра възможност, след като не подаде добре и опасността бе предотвратена.

Две по-късно Майнц откри резултата. Джонатан Буркард отбеляза с глава от много трудна позиция, засичайки в долния ляв ъгл.

Последва натиск на „жълто-черните“, но това не доведе до опасност пред вратата на Мюлер.

Второто полувреме предложи по-лош сценарий за Борусия, след като в 49-ата минута Лукаш Пишчек направи дузпа и Франк Виленборг посочи бялата точка. Зад топката застана Жан-Филип Матета и с изстрел в десния ъгъл принуди Бюрки да вади за втори път топката от мрежата си.

След попадението домакините позволиха да се отворят много свободни пространства в половината им и това доведе до нови възможности за Майнц.

В 71-ата минута Боетиус стреля опасно покрай дясната греда на Бюрки.

До края на двубоя Борусия не успя да стигне до нещо повече и резултатът остана непроменен.