Борусия Дортмунд успя да запише труден, но пък важен успех с 2:0 при домакинството си на Кьолн в двубой от 10-тия кръг на Бундеслигата.

Отсъствието на Ерлинг Халанд си оказа влияние, след като домакините не бяха толкова остри в атака, но заместниците се справиха, отбелязвайки два гола. Кьолн имаха първото положение в мача, след като попадения за гостите беше отменено.

Пет минути преди края на частта "козлите" бяха наказани, след като Джуд Белингам асистира за Торган Азар, който не сбърка за 1:0.

В началото на второто полувреме "жълто-черните" нанесоха втори удар, а голмайстор беше 20-годишният юноша Щефен Тигес, който се възползва от подаване на Юлиан Брандт. До края на мача Кьолн имаше две хубави ситуации за гол, но така и не успя да преодолее Грегор Кобел.