Отборът на Борусия Дортмунд стигна до трудна, но много ценна победа с 2:1 като гост на Вердер Бремен. Рафаел Герейро откри в 12-ата, но 28-ата минута Кевин Мьохвалд изравни. Победата за "вестфалци" обаче донесе капитана на тима Марко Ройс, който пропусна дузпа, но все пак отбеляза при добавката в 78-ата минута.

След уволнението на Фавър заради унизителната домакинска загуба с 1:5 от Щутгарт, днес "жълто-черните" бяха водени от Един Терзич. Той гласува доверие като титуляр на 16-годишния Юсуфа Мукоко, а зад него беше офанзивното трио Джейдън Санчо - Марко Ройс - Джовани Рейна.

Младият Мукоко направи сериозен пропуск още в началото на мача, след като се оказа непокрит в наказателното поле, но закъсня да засече подаването от фланга.

Гостите обаче поведоха в 12-ата минута. След изпълнение на пряк свободен удар топката бе изчистена. Дортмунд обаче продължи да владее и Джейдън Санчо получи отдясно в наказателното поле, след което стреля, но бе блокиран. Топката обаче попадна в Рафаел Герейро, който някакси успя да вкара във вратата на Иржи Павленка - 0:1.

Домакините обаче отговориха много бързо и изравниха в 28-ата минута. Тиодор Габре Селасие бе на десния фланг и комбинира пред наказателното поле с Максимилиан Егещайн, който пък остави за Кевин Мьохвалд. Полузащитникът нанесе много силен изстрел по тревата от границата на пеналтерията, с който намери долния ляв ъгъл на вратаря Роман Бюрки.

През второто полувреме Борусия натисна, като гол на Джейдън Санчо пък беше отменен заради засада. В 73-ата минута Ройс плонжира и отправи удар с глава, но Павленка показа отличен рефлекс.

Все пак гостите стигнаха до победния гол в 78-ата минута. Вратарят Павленка не успя да улови центриране от фланга, след което Мануел Аканджи го изпревари и бе съборен от стража на домакините. Съдията, естествено, назначи дузпа. Капитанът Марко Ройс изпълни, но Павленка спаси, но топката остана пред голлинията, където германскит националпритича набързо и я добави във вратата - 1:2.

С тази победа Борусия се изкачи до 4-о място в класирането с 22 точки, докато Вердер остава 13-и с 11 пункта. Това бе и четвърта поредна загуба за "бременските музиканти" в първенството. В следващия си мач Борусия гостува на Унион Берлин, а Вердер също има гостуване, но на Майнц 05.

В останалите мачове тази вечер от Бундеслигата Херта Берлин и Майнц не успяха да си отбележат попадение и завършиха при резултат 0:0, докато Щутгарт и Унион Берлин спретнаха голово реми от 2:2.

ВЕРДЕР БРЕМЕН – БОРУСИЯ ДОРТМУНД 1:2

0:1 Рафаел Герейро 12'

1:1 Кевин Мьохвалд 28'

1:2 Марко Ройс 78'

Стартови състави на двата отбора:

ВЕРДЕР БРЕМЕН (3-4-2-1): 1. Иржи Павленка – 36. Кристиан Грос, 21. Омер Тупрак, 32. Марко Фридел – 23. Тиодор Габре Селасие (к), 35. Максимилан Егещайн, 6. Кевин Мьовалд, 5. Лудвиг Аугустинсон – 34. Жан-Мануел Мбом, 8. Юуа Осако – 19. Джош Саржент

Старши треньор: Флориан Кохфелдт

БОРУСИЯ ДОРТМУНД (4-2-3-1): 1. Роман Бюрки – 13. Рафаел Герейро, 16. Мануел Аканджи, 15. Матс Хумелс, 2. Матеу Морей – 28. Аксел Витцел, 22. Джуд Белингам – 32. Джовани Рейна, 11. Марко Ройс (к), 7. Джейдън Санчо – 18. Юсуфа Мукоко

Старши треньор: Един Терзич