Отборът на Хофенхайм успя да победи с 3:2 Борусия Дортмунд като гост. Срещата от 23-ия кръг на Бундеслигата започна именно с попадение за Хофенхайм във втората минута, когато Илас Бебу се разписа.

Gulliver/GettyImages
18 снимки

Още в рамките на първото полувреме видяхме обрат за домакините, сслед като Дониел Мален изравни в 21-ата минута, а само четири минути след това Нико Шлотеберк даде аванс на "жълто-черните". Марко Ройс асистира и за двата гола.

По подобен начин - в рамките на четири минути - Хофенхайм също стигна до две попадения и обърна. Максимилиан Байер изравни за 2:2 в 61-ата, а в 65-ата минута донесе пълния обрат за гостите. Този му гол се оказа и победен в срещата.

Хофенхайм не бе печелил от 8-и декември миналата година или иначе казано от 9 срещи във всички турнири. Тимът заема седмото място с 30 точки. Борусия Дортмунд пък е с актив от 41 пункта и се намира на четвъртата позиция в немския елит.