Тийнейджърът Юсуфа Мукоко стана най-младият футболист в историята с десет попадения в Бундеслигата, след като днес се разписа два пъти при победа на Борусия Дортмунд с 3:0 срещу Бохум, докато Байерн Мюнхен оглави класирането с 3:2 срещу Херта в столицата.

Мукоко откри резултата в осмата минута и стигна до десет попадения на възраст 17 години и 350 дни, а в добавеното време на първата част младокът се разписа още веднъж и оформи крайното 3:0. Вторият гол бе дело на Джовани Рейна от дузпа.

30 снимки

Така Дортмунд е трети в класирането с пасив от три точки срещу Байерн Мюнхен, който надви Херта с две попадения на Ерик Максим Чупо-Мотинг в рамките на две минути. Преди него точен бе и Джамал Мусиала, докато за Херта вкараха Доди Лукебакио и Дейви Зелке. Домакините обаче не стигнаха до трети и изравнителен гол.