Борусия Дормунт разби с 4:1 като гост отбора на Севиля в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Гостите поведоха още в 6-та минута с гол на Рафаел Герейро, който нанесе перфектен удар от границата на пеналтерията. Стражът на Севиля нямаше шанс да стигне до топката.

Любопитен момент от първото полувреме бе директният червен картон, който съдията показа на Юсеф Ел Несири от домакините. Малко след това ВАР се намеси и ситуацията бе прегледана. Червеният картон бе заменен с жълт.

В 41-та минута Джуд Белингам блесна с невероятна индивидуална изява, която му донесе и гол - 2:0. А докрая на полувремето Карим Адейеми оформи класическото 3:0 с гол в 43-та минута.

Севиля обаче намали резултата и за кратко си повярва в 51-та минута с гол на Юсеф Ел Несири, а Алекс Телеш асистира за попадението.

Амбициите на испанския тим бяха попарени в 75-та минута, когато Юлиан Бранд се разписа за крайното 4:1

С тази победа Борусия Дортмунд комфортно окупира втората позиция зад Манчестър Сити, които разгромиха с 5:0 Копенхаген в другия двубой от групата.