Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне призна, че отборът му е имал тежки мигове в края на мача срещу Борусия Дортмунд от четвъртфиналите на Шампионската лига. Испанският гранд се наложи с 2:1 на своя “Сивитас Метрополитано”, но през второто полувреме сериозно отстъпи инициативата и само гредите попречиха на гостите да изравнят.

“След като в състава на гостите влязоха бързи крила, за нас стана по-трудно. Не вкарахме трети гол, когато пред Лино се откри шанс, а след това Борусия намали. Вторият мач ще е още по-тежък. Трябва да сме готови за всичко”, добави аржентинецът.

Атлетико спечели всички си 5 домакинства в Шампионската лига през настоящия сезон. Още по-впечатляващо е, че под ръководството на Симеоне мадридчани никога не са губили на свой терен в елиминациите на турнира. От 17 мача балансът на “дюшекчиите” е 11 победи и 6 равенства при голова разлика 20:5. В 12 от тези двубои Атлетико не допусна гол.