Борусия Дортмунд и Манчестър Сити завършиха наравно 0:0 в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Големият герой на вечерта беше вратарят на "жълто-черните" Грегор Кобел, който отрази дузпа на Рияд Марез в 58-ата минута.

След този мач "гражданите" остават първи в групата с 11 точки, а вестфалци са втори с 8 точки. Така и двата отбора продължават в елиминационната фаза на турнира.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

Срещата започна по-силно за домакините. В 7-ата минута удар на Юлиан Брандт от пряк свободен удар мина над вратата на Щефан Ортега. В 25-та минута стражът на гостите се справи с удар на Джовани Рейна. Малко по-късно с пропуск се отличи и Юсуфа Мукоко.

В 45-ата минута Нейтън Аке се извиси над всички след изпълнение на корнер, но стреля над вратата.

В 58-ата минута Рияд Марез навлезе в наказателното поле и беше препънат от Емре Джан. Сити получи дузпа, а зад топката застана Марез, чийто удар беше спасен от Кобел. Малко след това стражът отрази удар на Илкай Гюндоган. В 69-ата минута Марез свали за Хулиан Алварес, който отправи удар, но Кобел спаси.